Mediatel: 464 ważne głosy

Mediatel, właściciel światłowodowego operatora Hawe Telekom, poinformował o decyzji sądu, który umorzył postępowanie sanacyjne w HT, kiedy nie doszło do zawarcia układu z wierzycielami. Decyzja jest nieprawomocna, zarząd Hawe Telekom już zapowiedział, że się od niej odwoła.

„Parkiet” uzyskał dostęp do sprawozdania z procedury głosowania wierzycieli, które zawiera szczegółowe informacje o tym, jak przebiegała i ile kosztowała procedura.

Jak czytamy, w kwietniu podpisana została umowa o druk materiałów do głosowania druk24h.pl. Realizacja zlecenia kosztowała spółkę 10,1 tys. zł. W sumie karty do głosowania rozesłano do 792 podmiotów (781 ze spisu wierzytelności, jednego wierzyciela spornego – Alioru).

Zarządca wysłał karty 781 wierzycielom. Odpowiedziało dużo mniej, bo 544 podmioty, 80 nadesłanych kart zawierało głos nieważny. Za taki uznano kartę podpisaną przez osobę nieuprawnioną lub z głosem dotyczącym propozycji rady wierzycieli (przyjęto, że rada je wycofała).

W sumie ważnych głosów padło 464. Zwolennicy propozycji zarządu oddali za nimi 349 głosów, ale ich wierzytelności były o około 37 mln zł za małe, aby układ przyjąć (wymagane minimum to 105,4 mln zł, dwie trzecie sumy głosujących wierzycieli). Przeciwnicy planu zarządu oddali głosy ze 115 kart, a dysponowali 89,4 mln zł wierzytelności. Agencja Rozwoju Przemysłu przyznaje, że była w tej ostatniej grupie. ziu


Autor Urszula Zielińska

Parkiet.com

http://www.parkiet.com/Technologie-i-IT/308049994-Mediatel-464-wazne-glosy.html

Dodaj komentarz