Mediatel, Orange: Co dalej z układem w Hawe Telekomie

Coraz bardziej komplikuje się sytuacja prawna głosowania wierzycieli Hawe Telekomu.

Chociaż w kwietniu zarządca HT Wiesław Ostrowski wezwał wierzycieli do oddania głosów nad propozycjami przedstawionymi przez radę wierzycieli i zarząd do 25 maja, głosowanie trwa. Formalną datą jego zakończenia jest obecnie 11 lipca. Jak pisaliśmy, najpierw rada wierzycieli cofnęła swoje propozycje, a w tym tygodniu zrobił to zarząd Hawe Telekomu, który notabene już raz propozycje zmieniał.

Jak przekonuje Paweł Paluchowski, prezes zarówno Hawe Telekomu, jak i Mediatelu, cofnięcie propozycji to reakcja na decyzję rady, którą zarząd odebrał pozytywnie. – Sanacja to postępowanie mediacyjne – mówi Paluchowski i twierdzi, że liczy na wspólnie wypracowane propozycje.

„Ich ostateczna forma będzie zależeć od efektów rozmów, które obecnie prowadzimy z różnymi interesariuszami spółki” – czytamy w komunikacie Mediatelu.

Choć sytuacja jest kuriozalna, głosowanie wierzycieli trwa. Jaki będzie jego wynik – trudno zgadnąć, bo wierzyciele mogą zmieniać zdanie. Według naszych informacji do 12 czerwca głosy oddała połowa z nich.

Agencja Rozwoju Przemysłu do zamknięcia tego wydania „Parkietu” nie odpowiedziała na nasze pytania, co sądzi o działaniu zarządu.

Wcześniej, gdy rada wierzycieli cofnęła propozycje, ARP powiadomiła nas, że nie brała udziału w tym głosowaniu.

Z Orange Polska, którego spółka zależna TP Teltech jest jednym z większych wierzycieli HT, usłyszeliśmy, że uważa głosowanie za bezprzedmiotowe.

Największym akcjonariuszem Mediatelu (jego kapitalizacja to około 97 mln zł) jest Hawe, wyrzucone z GPW za nieprzestrzeganie polityki informacyjnej.


Autor: Urszula Zielińska

Parkiet

http://www.parkiet.com/Technologie-i-IT/306219979-Mediatel-Orange-Co-dalej-z-ukladem-w-Hawe-Telekomie.html

Dodaj komentarz