Hawe Telekom i białoruski NTEC uruchomiły styk światłowodowy w rejonie Brześcia

Hawe Telekom i białoruska firma National Traffic Exchange Center (NTEC) uruchomiły na granicy polsko – białoruskiej, w rejonie Brześcia, styk światłowodowy działający w oparciu o technologię DWDM, poinformowała spółka. To kolejny po Frankfurcie nad Menem międzyoperatorski punkt styku w ofercie polskiej firmy, który zwiększy możliwości w zakresie obsługi ruchu internetowego oraz świadczenia usług transmisji danych dla klientów operatorskich oraz korporacyjnych, dodano.

„Organizacja interkonektów z sieciami partnerów w krajach ościennych jest ważnym elementem naszej strategii rozwoju, która pozwala nam lepiej zaspokajać potrzeby naszych klientów, zarówno na Białorusi, jak i za granicą. Łączność z centrami danych we Frankfurcie jest bardzo ważna dla nas i dla naszych klientów. Testy łączy przebiegły wzorowo. Oczekujemy szybkiej komercjalizacji nowej infrastruktury” –  powiedział Siergiej Budionny, wicedyrektor ds. technicznych NTEC.

Nowy punkt styku z firmą NTEC umożliwia uruchamianie kanałów transmisyjnych o przepływnościach do n x 400 Gbps. Inwestycja była możliwa dzięki uruchomieniu na całej sieci Hawe Telekom nowego systemu DWDM – Huawei OSN 8800 najnowszej generacji, podano także.

„Po uruchomieniu w marcu br. węzła we Frankfurcie nad Menem to nasza kolejna inwestycja, z którą wpisujemy się w program budowy nowego jedwabnego szlaku w zakresie m.in. rozwoju infrastruktury telekomunikacyjnej. Dla HaweTelekom to szansa na zdobycie nowych klientów zainteresowanych m.in. transferem danych w relacji Europa Zachodnia – Europa Wschodnia – Azja. Jestem przekonany, że w perspektywie długoterminowej wpłynie to pozytywnie na pozycję rynkową, ale przede wszystkim kondycję finansową firmy” – dodał wiceprezes Hawe Telekom Dominik Drozdowski, również cytowany w komunikacie.

NTEC to przedsiębiorstwo państwowe Republiki Białoruś, założone w celu rozwoju nowoczesnej sieci transmisji danych poprzez implementację nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych, przyciąganie w tym obszarze krajowych i zagranicznych inwestycji oraz podnoszenie jakości i obniżanie kosztów świadczonych usług transmisji danych, podano także.

Hawe Telekom jest właścicielem nowoczesnej ogólnopolskiej sieci światłowodowej o długości ponad 4 tys. km, w ramach której świadczy hurtowe usługi transmisji danych, dostępu do Internetu, IPTV oraz dzierżawy włókien światłowodowych ponad 100 krajowym oraz międzynarodowym operatorom telekomunikacyjnym.


Źródło: money.pl

https://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/hawe-telekom-i-bialoruski-ntec-uruchomily,62,0,2405182.html

Dodaj komentarz