Hawe Telekom rozbudował sieć światłowodową Kraków-Rzeszów i Lublin-Zamość

Hawe Telekom zakończył projekt związany z rozbudową własnej sieci światłowodowej na odcinku 400 km w relacjach Kraków-Rzeszów oraz Lublin-Zamość, podała spółka. Inwestycja, która zaczęła się w ubiegłym roku, została zrealizowana zgodnie z planem restrukturyzacji. Jej koszt wyniósł ok. 3 mln zł.

„Już w trakcie trwania inwestycji zgłaszali się do nas pierwsi klienci. W sumie podpisaliśmy już 30 umów z podmiotami, które będą korzystać z nowych włókien w naszym rurociągu. To głównie firmy lokalne, dostawcy Internetu, telefonii i telewizji kablowej. Oczywiście nadal prowadzimy intensywną sprzedaż na dzierżawę lub wynajęcie nowych włókien na odcinkach Kraków-Rzeszów, Lublin-Zamość. Projekt był realizowany ze środków własnych Hawe Telekom. Jestem przekonany, że ta inwestycja wpłynie pozytywnie na kondycję finansową spółki w przyszłości” – powiedział prezes Paweł Paluchowski, cytowany w komunikacie.

Spółka planuje kolejne inwestycje zwiększające możliwości sprzedaży usług świadczonych na ogólnopolskiej sieci światłowodowej. Jeszcze w tym roku zostanie uruchomiony projekt związany z rozbudową liczby włókien światłowodowych na odcinkach: Gdańsk-Olsztyn, Olecko-Ogrodniki, Siemiatycze-Lublin, Biała Podlaska-Terespol, Zamość-Rzeszów (łącznie 800 km). Inwestycja realizowana ze środków własnych Hawe Telekom zakończy się w połowie przyszłego roku, podano również.

Grupa kapitałowa Hawe świadczy kompleksowe usługi operatorskie na bazie posiadanej infrastruktury światłowodowej oraz usługi projektowe i budowlane dla branży telekomunikacyjnej, elektroenergetycznej i samorządów terytorialnych. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.


Źródło: bankier.pl

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Hawe-Telekom-rozbudowal-siec-swiatlowodowa-Krakow-Rzeszow-i-Lublin-Zamosc-7536811.html

Dodaj komentarz